top of page
Therapy Session
Regresna terapia
Regresná a Reinkarnačná terapia

Regresná terapia je jednou z moderných foriem psychoterapie.
Regresia znamená: návrat späť v čase. Pri regresnej terapii hľadáme pôvod problému.
Ako klient často neviete presne, kde problém pramení. Traumatické zážitky z minulosti často neboli správne spracované alebo boli potlačené a sú opäť stimulované slabšími, ale porovnateľnými skúsenosťami. Ak hovoríme o traume, pri tomto slove si často predstavíme násilné udalosti, ale traumaticky zážitok, duševné zranenie, sa v našich životoch vyskytuje častejšie a bežnejšie ako by sme si mohli myslieť.
Táto metóda pracuje s vnútorným zážitkom klienta a jeho snahou vrátiť sa postupne k najhlbšie potlačeným zraňujúcim skúsenostiam v podvedomí. Týmto procesom klient prechádza pod vedením terapeuta, ktorý mu pomôže ťaživé zážitky nanovo správnym spôsobom uchopiť.
Dobrým spracovaním týchto skúseností počas sedení sa problémy či ťažkosti klienta zredukujú alebo úplne vyzmiznú.
Účinnosť regresnej terapie je vysoká, pretože konfrontuje klienta priamo so zdrojom jeho problému.

Terapia pr deti
Terapia pre deti holografickým prístupom

Ponúkam terapiu a coaching pre deti s rôznymi problémami / želaniami:

  • spracovanie traumatického zážitku ako; požiar, topenie sa, zneužívanie, smrť blízkeho a mnoho ďalších druhov traumy.

  • Úzkosť a úzkostné poruchy. Každý sa obáva niekedy. Je to preto veľmi prirodzený jav. Strach spôsobuje, že vaše telo vydáva varovné signály v pravý čas. Napríklad strach spôsobuje, že utečiete, keď ste v nebezpečnej situácii. Ale niekedy zažívate úzkosť, ktorá vám nepomáha. Napríklad ste čoraz viac alebo viac úzkostne znepokojení, máte záchvaty úzkosti alebo začnete v živote predchádzať veľmi normálnym veciam, aby ste nemuseli cítiť ten strach.

  • Vysoko citlivé deti (HSP)

  • Adoptované. Pomôžem vám vysporiadať sa so svojím smútkom, hnevom a stratou. Vediem vás vo vašej snahe nájsť odpovede na otázky o tom, čo sa presne stalo a prečo vás vaši rodičia nemohli vychovávať. Pochopíme udalosti tak, aby ste im mohli dať miesto vo svojom živote.

V roku 2019 som absolvoval školenie v Tineke Noordegraaf, kde som pracoval s deťmi z holografického hľadiska.

Pracujem s deťmi vo veku od štyroch rokov.

EMDR
EMDR

EMDR je psychoterapeutický prístup vyvinutý v roku 1987 doktorkou psychológie Francine Shapiro. Francine Shapiro objavila túto metódu na prechádzke v parku, keď tam chodila so znepokojivými myšlienkami a veľmi napätá, jej úzkosť sa zrazu zmenšila a začala pociťovať úľavu. Keď sa snažila zistiť prečo, uvedomila si, že spontánne urobila rýchle pohyby očí a že jej hlavou prešlo množstvo myšlienok. Možno tie rýchle pohyby očí mali niečo spoločné s tým, že sa cítila lepšie. Povzbudená pozitívnymi výsledkami pokračovala vo výskume vplyvu očných pohybov a urobila z neho tému doktorandskej dizertačnej práce.

Pre koho je EMDR?
EMDR je určené pre dospelých, ale aj pre deti, ktoré zažili traumatické zážitky ako: fyzické alebo psychické násilie, nehoda, sexuálne zneužívanie, prírodná katastrofa, vojna a pod. Ale aj na liečbu rôznych psychických porúch ako sú: depresia, závislosti, poruchy príjmu potravy, záchvaty paniky, fóbie, kompulzívne poruchy alebo psychosomatické poruchy, pokiaľ sú založené na nespracovaných spomienkach.

 

Aké sú kontraindikácie pre EMDR?
Závažné poruchy osobnosti a psychózy, ako aj samovražednosť a vážne akútne srdcové problémy väčšina terapeutov považuje za kontraindikáciu. Je na každom terapeutovi, aby zvážil výhody a nevýhody liečby EMDR pre každého svojho klienta na základe svojich skúseností a odborných znalostí.

Aké sú výhody EMDR?
Výhoda EMDR oproti iným psychoterapeutickým metódam spočíva v rýchlosti a účinnosti liečby. Jednoduchá trauma (napr. autonehoda bez zranení alebo smrteľných úrazov, ktorú zažil stabilný človek) a obyčajná fóbia (napr. strach z lietania) sa dajú vyriešiť v priebehu niekoľkých sedení.

Samanizmus
Šamanizmus

Šamanizmus je jednou z najstarších foriem prírodnej mediciny. Sme súčasťou väčšieho celku a všetko a všetci sa navzájom udržiavajú v rovnováhe.

Rovnováha nám dáva, že zažívame silné spojenie so všetkým, čo je a zažívame prirodzenú rovnováhu v sebe a so všetkým okolo nás.

Niekedy je táto rovnováha narušená zážitkami, ktoré ste zažili, napríklad cez traumy. Šamanizmus vám môže pomôcť znovu získať rovnováhu a (znovu) nájsť svoje základné kvality. Šaman vidí, že všetko je energia. Existuje temná energia a svetelná energia. Jedna nie je lepšia alebo horšia ako druhá. Oboje je len energia!

Práve tým, že sa s oboma stretneme a uznáme ich a nebudeme ich súdiť, ich môžeme spoznať a pochopiť a akceptovať obe stranky nasho vnutorneho ja, čo následne uvoľní viac priestoru na to, aby ste boli tým, kým máte byť.

Extraction Work

Je odstránenie energie, ktorá nepatrí do energetického tela klienta, centrálna prax šamanizmu na celom svete. Táto energia, ktorá je odstránená, sa nazýva 'intrúzie' - alebo 'intrúzie', čo znamená 'vniknutá energia'.

Je dôležité zdôrazniť, že prieniky by sa nemali považovať za „zlú alebo negatívnu energiu“, ale za energiu, ktorá sa dostala na nesprávne miesto. Môžete to prirovnať k situácii, v ktorej máte vo svojom krásnom hudobnom nástroji červotoč. Tieto potvorky samozrejme nie sú samé o sebe zlé, ale faktom je, že ničia nástroj. Tak je to aj s prienikmi: keď sa cudzia energia usadí v energetickom tele, môže to viesť k veľkej nerovnováhe, nepohodliu, či dokonca k chorobe.

Soul retrieval. 
Navrátenie duše (návrat duše).

Všetci poznáme tento mechanizmus straty duše:

pri ťažkej fyzickej nehode sa napríklad často stáva, že dotyčný dosvedčí, že nehodu pozoroval z diaľky, ako keby nebol prítomný v tele.

Keď umrie milovaná osoba, medzi blízkymi príbuznými a priateľmi sú niekedy chvíle neprítomnosti.

Druhým extrémom je kóma, v ktorej sa nie časť, ale celá duša stiahne do iného sveta. Tu hovoríme o úplnej strate duše.

Problém však nastáva, keď sa táto časť psychiky či duše spontánne nevráti a naďalej hľadá útočisko na druhom svete. Potom máte pocit, že už nie ste ten starý, akoby sa stratila časť vás samých: už nie ste súčasťou, už nie ste integrovaní. Toto rozdelenie duše sa v psychológii nazýva „disociácia“.

Sledovanie, nájdenie a vrátenie tejto stratenej časti duše je dôležitá liečiteľská práca na poli šamana. Použije cestu šamanského tranzu, aby našiel časť duše v druhom svete a priviedol ju späť.

bottom of page